Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie

WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA SENIORA

27 października 2021 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora, poświęcone promocji działań na rzecz seniorów prowadzonych przez samorządy.

W trakcie gali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył nagrody laureatom konkursów „Gmina przyjazna Seniorom" i „Aktywny Senior". Podczas konferencji wyróżnienia odebrali aktywni seniorzy oraz aktywne gminy - w tym również podziękowania zostały złożone na rzecz Miasta Dęblin za tworzenie społeczności lokalnej przyjaznej Seniorom, wzmacnianie integracji międzypokoleniowej, inicjowanie i prowadzenie wielozakresowych działań na rzecz osób starszych. Podziękowania odebrała osobiście Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin.

Za wieloletnią działalność na rzecz osób starszych w społeczności lokalnej, kreatywność i zaangażowanie w realizację przedsięwzięć podziękowania odebrała również mieszkanka Dęblina – Pani Jolanta Szpak.

Uczestnikom wydarzenia czas umilały występy zespołów artystycznych oraz wystawa rękodzieła i obrazów namalowanych przez Seniorów.